Húsipari üzemek

húsipari üzemek létesítése, bővítése, tervezése

Húsipari cikkek, segédletek

Böngészés a cikkek között

Technológiai tervezés


Élelmiszerüzemek mérete és energiagazdálkodása
Húsüzem, vágóhíd technológiai tervezésének folyamata, lépései
Húsüzem tervezése

Mesterséges intelligencia az élelmiszeriparban


Intelligens élelmiszer-technológia 1. - MÉRÉS

Húsipari pályázatok


A tervezettnél korábban indul az "Élelmiszeripari üzemek komplex fejlesztése" pályázat!
Társadalmi egyeztetésen a nyárra várt két nagy élelemiszeripari pályázat!
Indul a 2021-2027-es pályázati ciklus!
Pályázat: Élelmiszeripari középvállalatok komplex beruházásainak támogatása
Pályázat: Mezőgazdasági termékek értéknövelése a feldolgozásban
Pályázat: Mezőgazdasági termékek értéknövelése
Húsipari pályázatok
Hogyan várjuk a pályázati kiírásokat?

Húskészítmények gyártástechnológiája


Zsírsütés, tepertő gyártás
A beef jerky és a biltong
A marhahús érlelése húsüzemben
I. osztályú párizsi gyártása
A pármai sonka
A májkrém húsüzemi előállítása
Virsligyártás
A húsvéti sonka
A szalámi gyártástechnológiája

Vágóüzemek kialakítása


Trichinella laborok
Oválbélyegző vágópontok részére
Sertés-marha vágópontok

Húsfeldolgozó üzemek kialakítása


Kistermelői húsfeldolgozó
Oválbélyegző húsüzemek részére
Exportképes húsüzemek kialakítása
A kolbászgyártó üzem felépítése
Széles termékskálájú kis kapacitású húsüzemek

Hírek, információk


Visszatérnek a vágópontok!
Tájékoztatás
ÉM - Élelmiszeripari-mérnöki tervezés
Fekete Sándor élelmiszermérnök MMK portfolió oldala
Egy húsipari üzem beruházási költségei
Elindult a Húsipari Üzemek.hu

 

Keresés a húsipari cikkek között




Húsüzem tervezése

2015. május 17.

Ezeket az elveket vegye figyelembe, mielőtt hozzáfog egy húsüzem kivitelezéséhez.

***

Ha nem a cikkben leírtakra kíváncsi, hanem tervezőt keres, akkor kattintson a Húsipari Üzemtervező oldra, ahol azonnal ajánlatot kérhet vágóhíd tervezésére vagy húsüzem tervezésére vonatkozóan!

***

Húsipari beruházók gyakran követnek el olyan hibákat, amelyeket egy kis körültekintéssel el lehetne kerülni. Egy húsüzem kiviteli terveinek megrendelése, illetve az építési munkálatok megkezdése előtt mindenképpen járja végig a következő utat.

1. Fogalmazza meg pontosan a célt!

Először tehát derüljön ki, hogy pontosan mit akarunk megépíteni. A következő lépések mindegyike ettől függ. Meg kell határozni, hogy milyen terméket és milyen időközönként mennyit szeretne előállítani. Széles szortimentű húsüzem esetén általában nem lehet párhuzamosan gyártani többféle terméket, így a maximális kapacitásokat a különböző termékfajtákra külön-külön kell meghatározni. Ha ez a lépés elmarad, akkor nem becsülhetőek meg rendesen a költségek, így normális üzleti tervet sem lehet készíteni.

2. Mérje fel a költségeket!

Ebben a pontban derül ki, hogy a beruházás egyáltalán megvalósítható-e, vagy sem. Kérjen segítséget egy egyszerű ajánlati terv elkészítéséhez. Ha nagy vonalakban már látni lehet a húsipari üzemépület területigényét, lehet sejteni, hogy milyen technológiai berendezésekre lesz szükség és ezek mennyibe kerülnek, akkor el lehet készíteni egy előzetes költségvetést is. Praktikus előzetes ajánlatokat beszerezni a húsipari technológia/hűtéstechnika gyártóitól/forgalmazóitól. A költségek felmérése nélkül nem lehet megfelelő üzleti tervet készíteni és a beruházással kapcsolatos döntés sem lesz megfelelően megalapozott.

Ha már világos elképzelései vannak az óhajtott húsüzemről, akkor írja meg ezeket nekünk és segítünk egy egyszerű ajánlati terv összeállításában.

3. Készítsen üzleti tervet!

Itt derül ki, hogy üzletileg megéri-e a beruházás, megtérül-e a befektetés. Ha a beruházás megvalósíthatónak tűnik, akkor nagyon fontos elkészíteni az üzleti tervet is. Ki kell alakítani egy megfelelő üzleti modellt, s csak abban az esetben szabad továbblépni, ha a befektetés záros határidőn belül megtérülni látszik. Ha az üzleti tervezés során kiderülne, hogy hosszú távon nem üzemeltethető gazdaságosan a húsüzem, vagy túl hosszú a megtérülési idő, akkor valahol valamit módosítani kell: vagy az üzleti modellt, vagy a termékskálát, vagy a technológiát, vagy a finanszírozás módját újra kell gondolni, esetleg el kell állni a beruházástól.

4. Kell egy profi technológus!

Ha világos a cél, megvan a pénzügyi forrás, és a beruházás megtérülni látszik, akkor el lehet kezdeni a technológiai tervezést. Ha lehet, ne alkalmazzon olyan technológust, aki nem látott még olyan berendezéseket, amelyek szükségesek az adott technológiához. Gyakran lehet olyan technológiai terveket látni, ahol az egyes berendezéseket egy-egy téglalap jelzi, s e téglalapok mérete igen távol áll a valós berendezések méreteitől. Szintén gyakori hiba, hogy az egyes berendezéseket nem a technológiai folyamatnak megfelelően helyezik el, illetve nem veszik figyelembe, hogy az adott berendezéshez hogyan kell hozzáférni, hogyan üzemel, stb. Előny ha a technológus tervező releváns referenciákkal is rendelkezik.

FONTOS! Technológiai terv nélkül ne kezdje el az épület megterveztetését! Édesapám szavaival élve ez olyan, mint amikor valaki a kész öltönyhöz keresi az embert akire az jó...

5. Legyen meg az építési engedély!

A technológiai terv alapján már elkészíthetőek az engedélyes tervek. Az építési engedélyekről tudni kell, hogy nagyon időigényesek. Ez különösen pályázati támogatású projektek esetén jelenthet gondot, ugyanis ha valaki a pályázati kiírást követően rendeli meg a kiviteli terveket, akkor majdnem biztos hogy lemarad a pályázatról...

Vágóhíd tervezése, húsüzem tervezése: +36 30 537 9313 

 

Fekete Sándor 

Vissza az oldal elejére

Húsipari üzemek tervezésében és kivitelező vállalkozások keresésében a főoldalon talál segítséget.

Vissza a főoldalra